Не е само до описанията на продукти. Всъщност какво е описание на продукт?
Хайде да зарежем буквалисткия подход.
Имате онлайн магазин.
Имате и продукти.
Каква е връзката?
Онлайн продажбите.
Защото те именно са целта на самия онлайн бизнес.
Е, смятате ли, че просто като опишете характеристиките на продукта в онлайн магазина си, ще я постигнете тази цел.
Къде отива убеждението на потенциалните купувачи?
Ще Ви кажем…
В онлайн магазина на конкурента.
Нека си го кажем… И ние, и Вие не купувате продукти онлайн просто така. Само защото са качени в някакъв онлайн магазин. Купуваме, когато има някаква основателна причина. А извън цената, такава причина може да е само очакваната ценност на продукта. Убеждението дали той ще ни свърши работа или няма.
Е това е разликата между буквалните описания на продукти и рекламните.
Първите наистина описват характеристиките. И дотам. Даже и ключови думи няма много в тях. Залага се само на основните ключови фрази за категорията продукти. Това би свършило работа за онлайн бизнеса Ви само:
- ако онлайн магазинът Ви е наистина голям и има много, ама много и често обновяващи се страници и материали,
- ако продуктите, които ще продавате онлайн, са ясни като тип и залагате на един категоричен аргумент, несвързан с текстовете – например цена, много популярен бранд, бърз достъп
- ако на клиентите Ви им е важно най-вече дали предлагате тези продукти онлайн изобщо.
В този случай очевидно същинската работа по онлайн бизнеса се състои в осигуряване на добри продукти, изготвяне на добра оферта /комбинираща цена, доставка и гаранция/ и качване на базови информация продуктите в онлайн магазина.
Но рядко е толкова лесно…
Всъщност в повечето случаи наистина трябва да убедите клиентите да изберат точно Вашите продукти. А трябва и да убедите Google, че онлайн магазинът Ви представлява наистина ценна система. Това само с качване на базова информация за продуктите няма да стане.
В този случаи си Ви трябват едни наистина изпипани рекламни описания. И описания не е най-точната дума – макар че се е наложила. Става дума за атрактивно оформени предложения към онлайн потребителя. А това означава най-малко:
- Базово послание, маркиращо основната ценност в продукта
- Аргументи, че предложението е достоверно
- Призив към покупка, съобразен с характера на онлайн потребителя
- Стратегия за ключови изрази, в резултат на която точният онлайн потребител да влиза в точната продуктова страница от онлайн магазина
Само така срещу платената цена за рекламни текстове и копирайтинг стратегия на онлайн магазина ще застанат необходимите онлайн продажби.
А като споменахме ключови изрази, имайте предвид, че Ви трябва стратегия и за тях. Но тя не е просто комплекс от идеи за някакво съдържание за сайта. Стратегията вплита важните за онлайн бизнеса ключови изрази в тематични концепции, съобразени с пазара. Идеята е да привлечете трафик от потенциални клиенти. А това изисква най-малко:
- Адекватен фирмен блог, част от сайта
- Обмислени пакети от блог статии, съобразени с продуктите и приоритетите на онлайн магазина
- Прецизирани аргументи за покупка, тънко вплетени в блог постовете
- Насочена работа по тематични категории, които открояват онлайн магазина Ви за Google в определени посоки
Схващате смисъла на стратегическото представяне и развитие на онлайн магазин чрез бранд, нали? Не е само до присъствие в Интернет. До типа присъствие е.
Въпросът е готови ли сте за истинско развитие на бранда си с устойчив онлайн проект.
Ако сте готови, поръчайте копирайтинг услуги и да действаме.